Üniversitelerimizin Tez Durumları Nasıl? | Ali Karahisar

Üniversitelerimizin Tez Durumları Nasıl?

Merhaba Arkadaşlar;

Yazıya girmeden önce 15 Temmuz 2016 Tarihinde gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminde Şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Gazi olanların ise sevgilerimi en içten dileklerimle iletiyorum.

Büyüklerimiz hep söyler ya insanın başına ne gelirse meraktan diye, cidden doğruymuş. Şu an saat gece 02:03 ve ben YÖK Ulusal Tez Merkezi üzerinden birkaç şey bakayım dedim. Benim şey dememe bakmayın siz, bildiğiniz tez okuyasım tuttu.

yok-ulusal-tez-merkezi-logo


Yazılmış olan tezlere göz gezdirirken bir istatistik dikkatimi cezbetmeyi başardı; Üniversitelerin yıllara göre tez sayıları. Yılın ortasında olmamız nedeniyle, bu zamana kadar kaç tez yayınlanmış diye girdim baktım. Bu kadar fazla sayıda Üniversite olmasına şaşırmamın dışında, bazı Üniversiteler utanmasa tez yayınlamayacakmış.
Bu işsizliğime sizleri alet ettiğim için kusura bakmayın ama kişisel blog yazmanın amaçlarından bir tanesi bu. Bu arada yazmamışım ama bu sayılar, 01/01/2018 ile 15/07/2018 arasında yer alan verilerdir. Neyse, inceden tez verilerini de şuraya koyalım, sonra demesinler ne sallamış bu;


Sağlıcakla.
Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim :), eğer burada ki çözümler veya bilgileri işinize yaradıysa sizde aşağıda bulunan butonlar yardımıyla paylaşırsanız başkaları da yararlanabilir. Ayrıca bundan sonra ki yazılardan haberdar olmak için Ücretsiz E-Posta Aboneliği yaparsanız çok motive edici olabilir :)

Yeni yazılarımdan haberdar olun!

Paylaş:    Yorumlar - 0 Yorum :

Yorum Gönder